facebook

Blog

Ile trwa budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego?

Opublikowano: Lipiec 27, 2022

Podłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej jest niezbędne w przypadku prawie wszystkich projektów budowlanych. Niemniej, budowa przyłączy wodociągowych to jedna z tych prac budowlanych, które wymagają bardzo dużych nakładów czasu. Ile dokładnie trwa przyłączenie budynku do sieci wodno-kanalizacyjnej? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Czytaj dalej

Budowa sieci i przyłączy - krok po kroku

Opublikowano: Lipiec 14, 2022

Aby móc korzystać z bieżącej wody w budynku, konieczna jest budowa przyłącza wodociągowego lub rozbudowa istniejącej już sieci wodociągowej. Nie jest to jednak proste zadanie, a poza pracami budowlanymi wymaga ono też dokonania wielu formalności. Dlatego też stworzyliśmy prosty poradnik budowy sieci i przyłączy wodociągowych.

Czytaj dalej

Budowa przyłączy w kontekście prawa budowlanego

Opublikowano: Lipiec 1, 2022

Choć dla wielu osób jest to uciążliwością, to montując przyłącza wodociągowe trzeba uzyskać niezbędne pozwolenia i dopełnić różnych formalności. Jednak prawo budowlane do kwestii budowy przyłączy podchodzi nieco inaczej, niż do większości prac budowlanych. Jak dokładnie wygląda podłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej od strony prawnej?

Czytaj dalej

Jak powstają wykopy pod piwnice

Opublikowano: Czerwiec 30, 2022

Podstawą domu, który ma służyć na pokolenia, są oczywiście fundamenty. Dlatego pierwszym po planowaniu etapem każdej budowy jest stworzenie płytkiego wykopu pod fundament. Zupełnie inaczej jednak tworzy się wykop gdy dom ma posiadać piwnicę. Taki wykop jest o wiele głębszy i bardziej pracochłonny, ale pozwala na zbudowanie kolejnej kondygnacji i bardzo wydajne powiększenie przestrzeni użytkowej domu. Dlatego w tym artykule pokrótce opisujemy budowę wykopu pod piwnicę.

Czytaj dalej

Różnice między koparką a wywrotką

Opublikowano: Czerwiec 23, 2022

Koparki i wywrotki są maszynami najczęściej wykorzystywanymi w budownictwie. Maszyny te mają rozmaite zastosowania oraz rodzaje. Czym jednak różnią się między sobą?

Czytaj dalej

Transport kruszyw budowlanych a prawo

Opublikowano: Maj 18, 2022

Kruszywa budowlane są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Aby jednak mogły zostać wykorzystane w danym przedsiębiorstwie, konieczne jest ich wydobycie, a następnie przetransportowanie. Z uwagi na ich charakterystykę, a więc przede wszystkim sypkość, konieczne jest zachowanie wysokich standardów bezpieczeństwa. O jakich zasadach należy pamiętać? Co w tej kwestii mówi polskie prawo? I dlaczego dostosowywanie się do obwiązujących przepisów jest tak ważne? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Jakie uprawnienia musi posiadać operator koparki?

Opublikowano: Luty 28, 2022

Zapotrzebowanie na usługi koparką jest obecnie dość duże, co sprawia, że wiele osób zastanawia się nad zdobyciem kompetencji potrzebnych do pracy jako operator tego sprzętu. Aby móc pracować na tym stanowisku, niewątpliwie trzeba zdobyć stosowne umiejętności i wiedzę, ale nie mniej ważne są też predyspozycje osobowościowe, doświadczenie oraz odpowiedzialność. W dalszej części naszego wpisu wyjaśniamy, jakie uprawnienia musi posiadać operator koparki.

Czytaj dalej