facebook

Ile trwa budowa przyłącza wodno-kanalizacyjnego?


Podłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej jest niezbędne w przypadku prawie wszystkich projektów budowlanych. Niemniej, budowa przyłączy wodociągowych to jedna z tych prac budowlanych, które wymagają bardzo dużych nakładów czasu. Ile dokładnie trwa przyłączenie budynku do sieci wodno-kanalizacyjnej? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Jak długo trwa budowa przyłączy wodociągowych?

Budowa przyłączy wodociągowych to czasochłonny proces, wymagający niekiedy przekopania setek metrów gleby. Wiadomo też, że realizacja każdego projektu budowlanego trwa inną ilość czasu, między innymi przez wzgląd na odmienne wielkości działek, różnice w używanym sprzęcie budowlanym, czy wreszcie ilość i zaangażowanie pracowników zajmujących się robotami budowlanymi. Sprawia to, że w najlepszym przypadku budowa przyłączy może trwać miesiąc-dwa, podczas gdy wielu inwestorów musi czekać na zakończenie prac budowlanych ponad rok. Trzeba też liczyć się z czasem potrzebnym na dokonanie niezbędnych formalności, który niekiedy wynosi prawie dwa miesiące.

Czy można przyspieszyć montaż przyłączy wodociągowych?

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, istnieje wiele czynników wpływających na czas przyłączania nieruchomości do sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeśli chce się przyspieszyć prace budowlane, a budżet na to pozwala, można wynająć porządną ekipę budowlaną, z doświadczonymi pracownikami i profesjonalnym sprzętem. Przykładowo, jeśli chodzi o zasypywanie wykopów, to zostanie wykonana nieporównywalnie szybciej, niż gdyby użyto w tym celu zwykłych łopat. Warto także rozważyć współpracę z firmą, która może zająć się budową przyłączy od początku do końca, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na szukanie dobrego geodety i projektanta w okolicy, czy też własnoręczne wypełnianie wniosków.

Wróć